A A A

Inspiracje„Nie jestem tym, co mi się zdarzyło, jestem tym, kim wybieram być”
Carl Gustaw Jung

„Jeśli możesz o czymś marzyć, możesz to osiągnąć”
Walt Disney

„Żaden inny obowiązek nie jest przez nas tak zaniedbywany, jak obowiązek bycia szczęśliwym”
Robert L. Stevenson

"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover."
Mark Twain

"A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing. "
George Bernard Shaw

"Although men are accused of not knowing their own weakness, yet perhaps few know their own strength. It is in men as in soils, where sometimes there is a vein of gold which the owner knows not of."
Golda Meir

“The space for what you want is already filled with what you settled for instead."
Richard Bach

“Be yourself. Everyone else is already taken.”
Oscar Wilde

"Let the beauty of what you love be what you do."
Rumi

Magiczna formuła na spełnione, świadome i szczęśliwe życie wg. Richarda Brody, autora Wirusa umysłu, Getting Past OK. i in, wcześniej jednego ze współautorów sukcesu rynkowego firmy Microsoft.
  1. Świadomy cel życia.
  2. Podporządkowane mu wybory i decyzje.
  3. Postawa autonomii (ja jestem autorem mojego życia i wszystkiego, co mnie spotyka).
  4. W sytuacjach zablokowania – aktywne poszukiwanie nowych perspektyw.
  5. Nie dawać się pułapkom perfekcjonizmu, odkładania spraw na później i kontaktom z ludźmi, które zabierają nam energię.
  6. Żyć szczęśliwie ever after kultywując dobre, wspierające, znaczące związki z ludźmi.
Ok. łatwo powiedzieć, ale jak to wcielić w życie. Kluczowy jest punkt pierwszy. Jak pisze autor, z charakterystycznym dla siebie humorem: „Jeśli masz cel, to możesz podejmować świadome decyzje, które cię do niego zbliżają. Jeśli go nie masz, twoje życie jest raczej zbiegiem przydarzających ci się okoliczności. Cóż, nie ma nic złego w byciu niesionym tam, gdzie poniesie los – to tylko zwyczajnie nie pomaga dostawać od życia tego, co jest dla Ciebie ważne. Bo jeśli wiesz, co jest dla ciebie ważne, to zawsze możesz podejmować takie decyzje, które pozwalają dostać tego więcej. A jeśli nie znasz swojego celu, może poznanie go warto uczynić celem na teraz?”

Inspirujące lektury

Jim Collins, „Od dobrego do wielkiego”, Goleman, Boyatzis, McKee, „Naturalne przywództwo”, Martin Seligman, „Optymizmu można się nauczyć” i inne, Ken Wilber, „Krótka historia wszystkiego” i inne, Eckhart Tolle, „Nowa ziemia” i inne, Joseph Jaworski, „Synchronicity, The Inner Path of Leadership”, Kouzes & Posner, „The Leadership Challenge”.

Jeśli coś Cię zainteresowało lub zainspirowało, proszę napisz do nas: kontakt